Datça Naturel Çiğ Badem
Naturel Çiğ Badem

Datça Naturel Çiğ Badem

Fiyat : ₺29,90  + KDV

Muğla Datça ilçesinden gelen çiğ bademimiz doğal yöntemlerle yetiştirilip kurutularak işlem görmeden paketlenmiştir. 250 gr'lık kilitli hava aldırmaz ambalajında satılmaktadır.

PAKET 250 GR

Artır Azalt
Çiğ Bademin Faydaları Nelerdir?
Beyin sağlığı ve gelişimi için faydalı bir kuruyemiştir. Hem gençler, hem çocuklar hem de yaşlılar için düzenli yenmesi gerekir. Özellikle alzheimer hastalığına faydası bilinmektedir.
Bademin içindeki protein ve potasyum kalp sağlığı için faydalıdır. Ayrıca içerdiği magnezyum, kalp krizi riskini de azaltmaktadır.
Kemik sağlığına da içermiş olduğu fosfor sayesinde faydalı olmaktadır.
E vitaminin kanser hastalıklarına faydalı olduğu bilinmektedir. Badem içi, E vitamini açısından oldukça zengindir. Kanser tedavisi gören hastalar ve kanser riski taşıyan kişilerin yemelerinde fayda vardır. Ayrıca Ulusal Kanser Merkezi, kolon kanserini önleme noktasında etkili olduğunu bildirmiştir.
Badem yağı olarak, cilt için oldukça faydalı olduğu bilinmektedir.
Potasyum açısından da zengin olduğu için kan basıncını düzenlemektedir.
Manganez ve bakır içerdiği için enerji arttırıcı olarak da yenilmesi tavsiye edilir.
Bütün bu faydaların yanı sıra, hamilelikte, kilo verilmesinde, kabızlıkta ve diyabet tedavisinde de faydalı bir besin kaynağıdır.
Badem içi genel olarak her yaştan insanın düzenli olarak tüketmesi gereken bir kuruyemiştir. Ülke ekonomisine katkısı ile birlikte insan sağlığına da oldukça faydalıdır.